Właściwości Ortokorekcji

  1. Metoda ortokorekcji przeznaczona jest dla krótkowidzów z wadą do -5.5 dioptrii i astygmatyzmem do 1,5 dioptrii. Szybkość korekcji jest uzależniona od wielkości wady oraz podatności tkanki rogówki na działanie ortosoczewek i jest indywidualna dla każdego pacjenta.
  2. Po przespanej nocy w ortosoczewkach pacjent ma zapewnioną pełną ostrość widzenia na 16-18 godzin. Po kilku miesiącach regularnego zakładania ortosoczewek, rogówka dłużej utrzymuje nadany przez soczewkę kształt, co pozwala stosować je rzadziej. Cały proces korekcji jest całkowicie odwracalny, co oznacza, że po zaprzestaniu stosowania ortosoczewek rogówka wraca do swojego pierwotnego kształtu.
  3. Ortokorekcja może bardzo pomóc krótkowzrocznym dzieciom. Stosuje się ją w celu poprawy ostrości wzroku i uwolnienia się od tradycyjnej korekcji w ciągu dnia.
  4. Metoda ortokorekcji w wielu przypadkach spowalnia lub całkowicie zatrzymuje postęp wady u dzieci.
  5. Stosowanie ortosoczewek eliminuje wszelkie ograniczenia związane z noszeniem zwykłych szkieł korekcyjnych (można biegać, pływać, skakać itd.). Jest to bardzo ważne, szczególnie dla dzieci, gdyż to właśnie one prowadzą bardzo aktywny tryb życia, a z uwagi na swój wiek z reguły nie rozumieją czym grozi złamanie zasad noszenia szkieł kontaktowych bądź okularów.
  6. Pod czujnym okiem Rodzica dziecko zakłada i zdejmuje ortosoczewki oraz przestrzega zasad przechowywania i czasu noszenia soczewek ortokeratologicznych, co jest gwarancją sukcesu.
Na skróty
  1. Hamuje postęp krótkowzroczności
  2. Doskonałe widzenie przez cały dzień
  3. Możliwość zastosowania u dzieci
  4. Korekcja odbywa się podczas snu
  5. Minimalna inwazyjność
  6. Odwracalność zmian w rogówce
  7. W ciągu dnia oko jest "wolne"
  8. Można prowadzić aktywny tryb życia - biegać, pływać, skakać itd.
  9. Rodzice w pełni kontrolują proces korekcji i hamowania krótkowzroczności u dziecka
  10. Pełna kontrola rodzicielska nad przetwarzaniem soczewek